Petarda u Lincu: Haland se obrukao kao nikad!
Erling Haland, Foto: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

liga nacija

Ovo baš boli

Objavljeno: 22:52h

Fudbaleri Austrije ponizili su Norvešku Lincu.

Izabranici Ralfa Rangnika savladali su Erlinga Halanda i drugove rezultatom 5:1 u okviru 4. kola Lige nacija.

Tabela grupe 3 u B Ligi nacija je veoma zanimljiva, pošto posle četiri kola Austrija, Slovenija i Norveška imaju po sedam bodova.

Marko Arnautović je već u 8. minutu doneo prednost Austriji, ali je Aleksander Serlot u 39. minutu pogodio za 1:1, što je i bio rezultat na poluvremenu.

Ipak, u nastavku smo videli pravu dominaciju Austrijanaca.

Arnautović je svojim drugim golom u 49. minutu, ovog puta sa penala, najavio katastrofu gostiju.

Filip Linhart je u 58. minutu povisio na 3:1, a 4:1 je stajalo na semaforu od 62. minuta golom Štefana Poša.

Mikael Gregorič je postavio konačnih 5:1 u 71. minutu.

U isto vreme, Grčka je savladala Republiku Irsku rezultatom 2:0 i sačuvala prvo mesto.

04:03

Arnautović o revolucionarnom poduhvatu Srbije: U isto vreme smo krenuli, ali smo prvi završili